دسترسی شهروندان آمریکایی و کانادایی به هورایزن ورلدز

شرکت متا(فیسبوک) اعلام کرده است که به‌زودی شهروندان بالای 18 سال آمریکایی و کانادایی می‌توانند به هورایزن ورلدز Horizon Worlds بپیوندند.

به گزارش گروه رسانه‌ای کاما این اقدام یکی از گام‌های بلند فیس‌بوک برای ایجاد متاورس است. سال گذشته نسخه بتای هورایزن ورلدز تنها برای کاربران Oculus VR در دسترس قرار گرفته بود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، پیش از این ابراز امیدواری کرده بود که در دهه آینده، کاربران فعّال متاورس، به یک میلیارد نفر برسد و این فضا صدها میلیارد دلار تجارت دیجیتال را میزبانی کند.

راه‌اندازی گسترده‌تر هاریزون ورلدز گام مهمی برای فیسبوک به شمار می‌آید که نام خود را در ماه اکتبر 2021 به‌طوررسمی به متا تغییر داد. این شرکت نام جدید را بر اساس اصطلاح علمی تخیّلی «متاورس» برای توصیف دیدگاه خود برای کار و بازی در دنیای مجازی انتخاب کرده است.

هورایزن ورلدز

در هورایزن ورلدز، کاربران با هدست‌های واقعیت مجازی Oculus فیس‌بوک می‌توانند یک آواتار بدون پا برای پرسه زدن در دنیای مجازی متحرک بسازند؛ در آنجا بازی کنند و یا با آواتارهای دیگر تعامل داشته باشند.

فیس بوک که Oculus را در سال 2014 به مبلغ 2 میلیارد دلار خرید، هر روز بیش از پیش خود را مهیای به چنگ آوردن تمام بازار می‌کند. اما این شرکت، فناوری‌ها، محصولات و خدمات ساختمانی مختلفی را موضوع اصلی متاورس قرار داده است.

مدیرعامل فیس بوک، مارک زاکربرگ، در ژوئیه سال جاری میلادی، یک تیم متخصّص را برای کار بر روی متاورس تشکیل داد. دو ماه بعد اعلام شد که اندرو بوز باسورث، که هم‌اکنون رئیس بخش سخت‌افزار است، از سال 2022 به عنوان مدیر ارشد فناوری به انجام وظیفه خواهد پرداخت. شرکت در گزارش درآمد سه ماهه سوم خود در اکتبر اعلام کرد که بخش سخت افزار Reality Labs را به بخش گزارش‌دهی خودش در سه ماهه چهارم خواهد آورد.

این شرکت اعلام کرده است که در سال آینده میلادی، حدود 10 میلیارد دلار برای توسعه فناوری‌های ساخت متاورس هزینه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *