صفحه نخست جستجوی گوگل را تجربه کنید 

گوگل

احتمالا برای بسیاری از افراد رفتن به صفحه نخست جستجوهای گوگل کاری بسیار پیچیده و دور از دسترس به نظر می‌رسد. گوگل به‌طور مرتب دست‌به‌دامن ابزارهای بسیار متنوعی برای تغییر الگوریتم‌های حاکم بر سازوکار رتبه‌بندی نمایش نتایج جستجوهای صورت‌گرفته در این سایت می‌شود، ولی با تحلیل این الگوریتم‌ها درمی‌یابیم که برای تجربه صفحه اول نتایج گوگل کافی است چند نکته ساده را رعایت کنیم:

محتوای باکیفیت تولید کنید

بهترین کاری که برای بالا بردن رتبه سایت خود می‌توانید انجام دهید، راه‌اندازی یک وبسایت باکیفیت است. توصیه می‌کنیم بدین منظور از یک طراح سایت حرفه‌ای کمک بگیرید. علاوه‌بر کیفیت سایت روی کیفیت متون خود نیز توجه داشته باشید. گوگل توجه زیادی روی صحت املایی و دستوری متون دارد. همچنین متن شما باید شامل محتوایی باشد که واقعا افراد به‌دنبال آن بوده‌اند. گوگل فریب شما را نخواهد خورد.

محتوای خود را تولید کنید

با اشتراک یک محتوای تکراری روی صفحات مختلف وبسایت خود را با مشکل روبرو خواهید کرد. صفحات خود را مملو از محتوای تکراری تولیدی دیگران نکنید. فرقی نمی‌کند کسی مچ شما را بگیرد یا خیر، ربات‌های زیرک گوگل متوجه این موضوع خواهند شد. درعوض تمرکز خود را روی تولید محتوای اصیل بگذارید.

تصاویر باکیفیت گوگل را وارد بازی کنید

چشمان ریزبین گوگل تصاویر را از یاد نبرده‌اند. این درحالی است که حتی کیفیت این تصاویر نیز بررسی می‌شود. تصویر باکیفیت و مرتبط با محتوا را چاشنی متن خود کنید ولی از سرقت تصاویر دیگران بپرهیزید. این کار به رتبه شما صدمه خواهد زد. تصاویر اصیل شرکت خود را به اشتراک بگذارید تا کاربران را با فرهنگ شرکت خود آشنا کنید.

از عبارات کلیدی استفاده کنید

با استفاده از ابزار Google Analytics بهترین واژه کلیدی مرتبط با صنعت خود را بیابید و این واژه‌ها را در متن خود به‌کار ببرید ولی در استفاده از این واژه‌ها اغراق نکنید چرا که گوگل به این موضوع نیز حساس است. به کار بردن چند واژه کلیدی در متن کافی خواهد بود.

یک نام مناسب برای دامین خود انتخاب کنید

اگر قادر به انجام این کار هستید کلیدی‌ترین واژه مربوط به کسب‌وکارتان را وارد نام دامین خود به‌ویژه به‌عنوان کلمه نخست آن کنید. همچنین اگر کسب‌وکار شما ویژه منطقه خاصی است برای ارتقای رتبه‌بندی می‌توانید از TLD کشور خود استفاده کنید. این کار باعث ارتقای رتبه شما در جستجوهای محلی خواهد شد ولی رتبه شما را در جستجوهای خارجی تنزل خواهد داد. البته این موضوع برای کسب‌وکارهای محلی مشکلی به‌همراه نخواهد داشت. به‌عنوان نکته آخر به یاد داشته باشید که از جایگزینی اعداد به‌جای کلمات دوری کنید.

برای صفحات و تصاویر توضیح قرار دهید

کد وبسایت به شما اجازه اضافه کردن توضیحاتی به تصاویر و صفحات می‌دهد که برای کاربران نمایش داده نخواهند شد. از این توضیحات استفاده کنید و حداقل یک واژه کلیدی در آن بگنجانید. اگر با کدهای html آشنایی ندارید می‌توانید از طراح وبسایت خود بدین منظور کمک بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *