چگونه یک عکس پروفایل خوب بگیریم؟

امروزه داشتن یک عکس پروفایل خوب که پویا و مجذوب کننده باشد می تواند برای افراد حرفه ای به قیمت به دست آوردن یا از دست دادن یک شغل تمام شود. البته این موضوع برای بسیاری از افراد که در پی به دست آوردن مخاطب هستند و به نوعی برندینگ شخصی خود را توسعه می دهند، به یک چالش تبدیل شده است.

یک عکاس حرفه ای و ماهر می داند چه کاری انجام بدهد تا افراد در جلو دوربین آرامش داشته باشند، بهترین ژست را بگیرند و می تواند ایده هایی بدهد تا آن ها افرادی مثبت و با انگیزه به نظر برسند. گروه رسانه ای کاما در این مطلب به ارائه نکاتی می پردازد که با رعایت آنها می توانید یک عکس پروفایل ناب و عالی داشته باشید.

1- تجهیزات را به درستی انتخاب کنید

هنگام عکسبرداری از ناحیه سر و گردن، داشتن یک لنز واید (با عدد f پایین) یکی از ضروریات به شمار می آید. امروزه حتی برخی از تلفن های هوشمند نیز از چنین لنزی برخوردارند پس دسترسی به آن ها کار زیاد دشواری نخواهد بود. از به کاربردن لنزهایی با دید گسترده اجتناب کنید چون عکس تان غیر واقعی و مصنوعی به نظر خواهد رسید.

2- به پس زمینه عکس پروفایل اهمیت دهید

پس زمینه اهمیت زیادی دارد، پس سعی کنید به جای این که پس زمینه فقط آسمان آبی باشد جزئیات آن را به دقت طراحی کنید. توجه داشته باشید پس زمینه باید به گونه ای باشد که چهره شما در میان آن برجسته باشد و خوب به چشم بیاید. پس زمینه ای که ساده باشد بهترین پس زمینه است. در این میان، باید از پس زمینه های شلوغ و پر ازدحام دوری کنید.

3- لبخند بزنید و به دوربین نگاه کنید

وقتی صحبت از ویژگی های چهره به میان می آید، باید گفت اعتماد به نفس از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است لبخندی بر لب داشته باشید (دندان هایتان پیدا نباشند) و به هیچ عنوان بیش از حد جدی به نظر نرسید. نگاه مستقیم به دوربین نیز تأثیرگذار است و اعتماد به نفس بالا و حرفه ای بودن شما را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

4- حالت و وضعیت درست به خود بگیرید

برای این که عکس تان زیاد پرسنلی نباشد، بهتر است شانه های تان در یک راستا قرار داشته باشند ولی قدری کج بنشینید به گونه ای که یکی از شانه ها جلوتر و دیگری عقب تر باشد. سر و صورت شما باید با پس زمینه هماهنگ باشد، برای مثال اگر پشت سرتان یک در یا پنجره است، بهترین حالت این است که سر در وسط آن قرار بگیرد. اگر عکس از زاویه ای بسته گرفته بشود، فرد قوی تر و با جذبه تر به نظر خواهد رسید. برای امتحان کردن عکس، بهتر است ابتدا یک بار آن را روی شبکه های اجتماعی بارگذاری کنید و ببینید در اندازه کوچک چگونه به نظر می رسد. بهتر است چندین عکس مختلف با چیدمانی یکسان داشته باشید تا بتواند یکی از آن ها را که در مقایس کوچک بهتر دیده می شود، انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *