چگونه بازدید پروفایل لینکدین را افزایش دهیم؟

این روز‌ها برای خیلی از حرفه‌ای‌ها لینکد‌ین ابزار موثری در شبکه‌سازی شغلی است. بدون شک کارفرمای آینده‌تان یا کسی که تازه می‌خواهد با شما آشنا شود، قبل از ملاقات‌تان نگاهی به پروفایل‌تان در لینکد‌ین می‌اندازد. همچنین برای حفظ رابطه با همکارانی که با آنها رابطه‌ی دوستی ندارید ولی می‌خواهید ارتباط حرفه‌ای‌تان را حفظ کنید، لینکد‌ین انتخاب مناسبی است.

از آنجایی‌که پروفایل، نخستین و در بسیاری از موارد تنها بخشی است که مخاطبین شما با آن روبرو خواهند بود، بیشتر قضاوت‌های آنها درباره شما تنها به‌واسطه این بخش انجام می شود. بر همین اساس، به نظر می‌رسد که داشتن یک پروفایل تاثیرگذار از اهمیت بالایی برخوردار باشد. گروه رسانه‌ای کاما در این مطلب به ارائه راهکارهای افزایش بازدید پروفایل می پردازد که با رعایت آنها می توانید مخاطبان بیشتری را متوجه خود کنید.

1-مهارت‌‌ها و توانایی‌های دوستان و همکارانتان را تایید (Endorse ) کنید

تایید توانایی دوستان و همکاران به شما این امکان را می‌دهد که ارتباط و تعامل شما با آنها بهبود یابد. از طرفی در ازای دریافت تاییدیه‌های بیشتر هم پروفایل شما جذاب تر می‌شود و هم اعتبار شما در آن توانایی افزایش می‌یابد. فراموش نکنید تاییدیه دوستان را با تاییدیه پاسخ دهید.

2-به توصیه نامه‌ها (Recommendation) اهمیت بدهید

ازهمکار یا دوست با اعتبار خود درخواست توصیه نامه کنید، اصلا موضوع خجالت‌آوری نیست؛ چرا که، برای اعتبار پروفایل لینکدین شما این موضوع می‌تواند بسیار موثر باشد. از طرفی بسیاری از افراد اگر توانایی و اعتماد به نفس شما در مهارت‌های حرفه‌ای شما را ببینند با آغوش باز درخواست شما را خواهند پذیرفت.

فراموش نکنید که در این مورد صادق باشید؛ چرا که، اگر اغراقی صورت پذیرد ممکن است برای شما دردسر ساز شود.

3-بخش « خلاصه تخصص و مهارت‌ها » را کامل کنید

این قسمت پنجره پروفایل شما خواهد بود. به عبارت دیگر شخصی که برای اولین بار به پروفایل شما سر می‌زند اولین چیزی که توجه‌اش را به خود جلب می کند بخش خلاصه تخصص‌های شما است. این قسمت باید کوتاه باشد و به مخاطبان شما این پیام را برساند که چرا اینجا هستید و چه تواناهایی دارید.

4-پروفایل لینکدین را به شبکه‌های اجتماعی دیگر وصل کنید

با وصل کردن پروفایل لینکدین خود به پروفایل توییتر این امکان را دارید که فالوئرهای توییتر خود را به کانکشن های لینکدین خود تبدیل کنید. از آنجایی که هدف لینکدین نیز ورود افراد به داخل شبکه است با این کار می توانید ترافیک پروفایل خود را افزایش داده و آن را بیشتر در معرض دید افراد قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

5-از فهرست « افرادی که ممکن است بشناسید » استفاده کنید

یکی از قسمت های جذاب لینکدین فهرست افرادی است که ممکن است شما آنها را بشناسید. این قسمت افرادی را که به نوعی ممکن است شما آنها را بشناسید ( بر اساس دانشگاه یا محل تحصیل، محل کار، دوستان و …) به شما معرفی می‌کند و شما می‌توانید از میان آنها کانکشن خود را انتخاب کرده و آنها را افزایش دهید.

در آخر باید یادآور شویم نکات گفته شده تنها راهکارهایی برای افزایش بازدید پروفایل شما هستند. راز اصلی موفقیت در این زمینه، فعال بودن در این شبکه اجتماعی است. شما می‌توانید در گروه‌ها عضو شوید، در بحث‌ها شرکت کنید و از این طریق ترافیک پروفایل خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *