۵ دستورالعمل برای افزایش فالوئر در اینستاگرام

فاکتورهای بسیار متنوعی نرخ رشد کاربران یک صفحه اینستاگرام را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. در این مقاله به چند مورد از این دستورالعمل‌ها که بیشترین تاثیر را دارند، اشاره می‌کنیم.

منشن و تگ توسط سایر صفحه‌ها

تگ یا منشن شدن صفحه (به‌ویژه صفحه‌های کوچک) توسط حساب‌هایی با حجم کاربران بسیار زیاد سطح آگاهی افراد از صفحه شما را به مقدار قابل‌ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. نه‌تنها کاربران صفحه خودتان قادر به مشاهده این محتوا خواهند بود، بلکه مخاطبان صفحه ای که شما را تگ کرده است نیز با شما آشنا می‌شوند.

کانال‌های قوی در رسانه‌های اجتماعی

تمامی افراد تاثیرگذار در یک پلتفرم واحد جمع نشده‌اند. بیشتر افراد تاثیرگذار اینستاگرام در فیسبوک، توییتر و حتی کانال‌های یوتیوب حضور دارند. این افراد پس از کسب اسم و رسم در یکی از پلتفرم‌ها مانند یوتیوب، به‌راحتی می‌توانند کاربران خود را به  رسانه‌های دیگری مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر منتقل کنند که نتیجه نهایی آن افزایش نرخ رشد کاربران خواهد بود.

توجه رسانه‌ها

افراد تاثیرگذار به‌عنوان بخشی از دنیای رسانه همواره زیر ذره‌بین هستند. این موضوع در برخی از موارد به‌طرز مثبتی در رشد تعداد کاربران رسانه‌های اجتماعی منعکس می‌شود.

لاورن بولن (Lauren Bullen) مشهور به @gypsea_lust نمونه بارزی از این موضوع در اینستاگرام است. او همراه با نامزد خود به سفر در مناطق مختلف دنیا پرداخته و با اشتراک تصاویر و ویدئوهای مسافرت در اینستاگرام و وبلاگ خود، کسب‌وکار خوبی به راه انداخته است.

در نوامبر 2016 اتفاق جالبی افتاد که منجر به افزایش بیش از پیش شهرت او شد. یکی از کاربران لارون در تمام سفرها او را تعقیب کرده و از تمام مناطق عکس گرفته بود. این موضوع توجه بسیاری از طرف رسانه‌ها جلب کرد و مجله‌های بسیاری داستان آنها را پوشش دادند.

برندینگ

نایک با بیش از 72 میلیون کاربر در اینستاگرام که همواره درحال افزایش است، یکی از موفق‌ترین برندهای این پلتفرم محسوب می‌شود. نایک از صفحه اینستاگرام خود نه برای فروش، بلکه برای انجام شکل خاصی از برندینگ استفاده می‌کند. نایک با اشتراک محتوای پرجنب‌وجوش و مشارکت با مخاطبان خود، اینستاگرام را به محلی برای پیاده‌سازی استراتژی‌هایش تبدیل کرده است.

طبق نتیج مطالعه‌ای، نایک در رده‌بندی “برندهایی که بهترین عملکرد را در رسانه‌های اجتماعی داشته‌اند” جایگاه دوم را از آن خود کرده است. بهره‌مندی از استراتژی به‌مانند آنچه نایک در پیش گرفته است، خود ضامن رشد مستمر تعداد کاربران است.

استراتژی‌های سوء

تمامی متدهای اشاره‌شده در راستای ارتقای رشد کاربران واقعی یک صفحه بودند. صرفنظر از این موارد، چند رویکرد فریب‌کارانه برای افزایش تعداد کاربران وجود دارد.

سریع‌ترین راه برای ایجاد خیل عظیمی از کاربران، خرید آنهاست. البته بایستی در نظر داشته باشید که این کار کاملا مغایر با قوانین شبکه‌های اجتماعی است، ولی واقعیت این است که رقبای شما از مزایای این کار استفاده می‌کنند. با نگاهی کوتاه به نمودار رشد کاربران برخی از صفحه‌ها می‌توان شیب تندی در برهه خاصی از زمان مشاهده کرد که امکان واقعی بودن این رشد دور از تصور است. برای آنکه از افت یکباره نمودار جلوگیری کنیم بایستی خرید کاربران به‌طور مستمر ادامه داشته باشد.

یکی از روش‌های نه‌چندان غیرقانونی ولی مشکوک برای افزایش رشد کاربران، روشی است که اصطاحا به آن ” follow-for-follow” می‌گویند. روال کار به این صورت است که ابتدا تعداد زیادی صفحه را دنبال می‌کنید و منتظر می‌مانید تا آنها نیز شما را دنبال نمایند. سپس آنها را از لیست خود خارج می‌کنید و امیدوار می‌مانید که آنها شما را از لیستشان خارج نکنند.

 

مترجم: مرتضی قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *